Muharrem Varlı kimdir? MHP 2023 Adana milletvekili adayı Muharrem Varlı mesleği & yaşı

14 Mayıs 2023 tarihinde düzenlenecek seçimlerle Türkiye, hem yeni cumhurbaşkanını, hem de 28. dönem milletvekillerini seçecek. Peki Milliyetçi Hareket Partisi tarafından Adana milletvekili adayı gösterilen Muharrem Varlı kimdir?

2023 Türkiye seçimlerinde Türk halkı 28. dönem milletvekillerini seçiyor ve Adana genelinde toplamda 45 milletvekili adayı yarışıyor. Bir önceki seçimlerde (27. dönem) Adana’dan 15 milletvekili seçilmişti. Adalet ve Kalkınma Partisi 8 milletvekili, Cumhuriyet Halk Partisi 5 milletvekili, İYİ Parti 1 milletvekili, Milliyetçi Hareket Partisi ise 1 milletvekili çıkarmıştı.

Muharrem Varlı kimdir?

Muharrem Varlı, Milliyetçi Hareket Partisi tarafından 2023 Türkiye genel seçimlerinde Adana milletvekili adayı gösterilmiş isimlerden biridir. Üniversite mezunu olan Muharrem Varlı, Nisan 2023’te MHP tarafından açıklanan Adana milletvekili aday listesinde 1. sırada yer almıştır. Mesleğinin eğitimci olduğu ifade edilmiştir.

Adana doğumlu olan Varlı, 22 Nisan 1969 tarihinde dünyaya geldi. Selçuk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü mezunudur.

Toplamda beş dönem Milliyetçi Hareket Partisi Adana milletvekilliği yaptı.

İlgili bloglar

Diğer bloglar