Kızıl Goncalar ‘Seçkin’ kimdir? Gerçek adı & yaşı

yazar:

kategori:

Kızıl Goncalar, FOX TV’de yayınlanan, Özcan Deniz ve Özgü Namal’ın başrollerini paylaştığı, Ahiler tarikatının gizemli dünyasını konu alan bir dizidir. Dizide Levent’in en iyi arkadaşı, ailenin yakın dostu olan Seçkin Özarslan karakteri de izleyicilerin ilgisini çekmektedir. Peki, Kızıl Goncalar dizisinde Seçkin karakteri kimdir, gerçek adı ve yaşı nedir? Bu yazımızda sizlere Seçkin karakteri ve onu canlandıran oyuncu Tuğrul Tülek hakkında bilgiler vereceğiz.

Seçkin Özarslan, dizide Levent’in en iyi arkadaşı, ailenin yakın dostudur. Hayatı günü gününe yaşayan, başına buyruk birisidir. Levent’in Meryem ile evlenmesine karşı çıkmış, onun tarikat çemberinden uzak durmasını istemiştir. Ancak zamanla Meryem’e karşı duygular beslemeye başlamış, bu da Levent ile arasında sorunlara yol açmıştır. Seçkin, aynı zamanda bir gazetecidir. Tarikatın sırlarını ortaya çıkarmak için araştırmalar yapmaktadır12.

Seçkin karakterine hayat veren oyuncu ise Tuğrul Tülek’tir. Tuğrul Tülek, 23 Eylül 1976 tarihinde Bursa’da doğmuştur. Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Polonya’da da oyunculuk eğitimi almıştır. Tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusu olarak birçok projede yer almıştır. 2007 yılında Tiyatro Dot’un Kürklü Merkür oyunundaki rolüyle Afife Tiyatro Ödülleri’nde aday olmuş, 2015 yılında İki Kişilik Yaz oyunundaki rolüyle hem Afife Tiyatro Ödülleri’nde hem de Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Ödülleri’nde yılın erkek oyuncusu seçilmiştir. Televizyon dizilerinde ise Akasya Durağı, Sen Çal Kapımı, Ramo, Camdaki Kız gibi yapımlarda rol almıştır. Kızıl Goncalar dizisinde Seçkin Özarslan karakterini canlandırmaktadır345.

Okumaya devam edin


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir