18 Şubat doğumlular hangi burç? Hangi özellikleri taşırlar?

yazar:

kategori:

Doğum tarihlerine göre burçlarını öğrenmek isteyen kullanıcılar arama motorlarında araştırmalar yapıyorlar. Peki 18 Şubat doğumlular hangi burçtur?

Hangi burca ait olduğunuzu belirlemek için doğum tarihinizi ve doğum saatinizi kullanabilirsiniz. Doğum tarihiniz ve saatine göre astrolojik hesaplamalar yapılabilir ve burcunuz belirlenebilir. Eğer tam bir doğum saatinizi biliyorsanız, burcunuzun yükselen burcu da hesaplanabilir ve daha ayrıntılı bir astrolojik analiz yapılabilir.

18 Şubat doğumlular hangi burç?

18 Şubat doğumlular Kova burcudur. 20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında dünyaya gelenler, hava elementine sahip olan Kova burcuna mensuptur. ♒︎ işaretiyle sembolize edilen Kova burcu, İngilizce’de ‘Aquarius’ olarak da bilinmektedir.

Kova burcunun karakteristik özellikleri

Kova burcu, 20 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasında doğan kişilerin burcudur.

Kova burcu, hava elementine sahiptir ve yönetici gezegeni Uranüs’tür. Kova burcu insanları genellikle özgür ruhlu, yaratıcı, yenilikçi ve bağımsızdırlar. İlerici fikirleri ve yenilikçi yaklaşımları ile tanınırlar ve toplumsal konularda da aktif bir rol oynarlar.

Sosyal adalet, özgürlük ve eşitlik gibi konular onlar için önemlidir. İletişim becerileri ve arkadaş canlısı kişilikleri nedeniyle genellikle iyi bir arkadaş çevresine sahiptirler. Ancak bazen duygusal bağlantı kurmaktan kaçınabilirler ve zorluklarla yalnız başa çıkmayı tercih edebilirler.

Okumaya devam edin


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir